Setup Menus in Admin Panel

NOWOCZESNY MARKETING – CO SIĘ ZMIENIŁO?

CONTENT MARKETING

   W dzisiejszym wpisie zajmiemy się tematem content marketing a nawet kontent marketingu, który dzisiaj został już zaadaptowany do języka polskiego w sposób naturalny. Większość osób wie, co to jest kontent marketing – jest to droga docierania do klienta w sposób pośredni ze swoim produktem, ze swoją usługą, ze swoją marką. Dostarczamy klientowi kontent, czyli zawartość. Zawartość ta merytorycznie ma w sobie ciężar gatunkowy, dociera ona do klienta bezpłatnie oraz najczęściej w sposób nienachalny, tutaj pojawiają się np. blogi, kanały You Tube, Linked In, TikTok czy innego rodzaju nośniki. Do tego rodzaju zaliczamy również materiały dostarczane mailem, newslettery czy artykuły – jednym słowem wiedzę. Są to również konferencje, bardzo często bezpłatne, z których potencjalny klient czerpie wartość. W efekcie zapoznaje się z naszą marką, często również z produktami. W momencie, kiedy klient zaczyna się oswajać z marką, z jej logo oraz całą identyfikacją wizualną zaczyna za tym iść pozytywne odczucie u potencjalnego klienta. Za pośrednictwem takiego przekazu można się np. dowiedzieć, że pewna firma jest zaangażowana w pewne kwestie. Z czasem narastają w nas pozytywne skojarzenia związane z tą marką, firmą lub z produktem, który stoi za tymi działaniami.

   Te wszystkie procesy, które zachodzą w odbiorcy nazywają się pozycjonowaniem. Marka, produkt i firma spozycjonowała się pozytywnie w głowie klienta. To wszystko właśnie to kontent marketing. W dzisiejszych czasach używamy go na co dzień. Każda firma oferująca jakiś produkt swoim klientom używa kontent marketingu.

INBOUND MARKETING

   Trzeba się zatem zastanowić, gdzie jest problem w stosowaniu kontent marketingu? Tak naprawdę są dwa.

 Pierwszy i zasadniczy jest taki, że wymaga on pracy i zaangażowania – pewnej ciągłości. Jeśli np. blog nie będzie prowadzony regularnie to umrze on śmiercią naturalną. Jednak, jeżeli za naszymi działaniami idzie konsekwencja, pojawia się kolejny problem – mianowicie, czy będziemy mieć cierpliwość do tego, aby wystarczająco długo i konsekwentnie pracować ze swoim przyszłym klientem poprzez kontent marketing? Zbyt duży pośpiech i za wczesna oraz zbyt bezpośrednia informacja o sprzedaży konkretnego produktu może tylko go odstraszyć. W tym właśnie miejscu pojawia się kolejny element nowoczesnego marketingu. Jeśli jesteśmy konsekwentni w działaniu, bardzo często to klient będzie chciał się z nami skontaktować, bez naszego wychodzenia z nachalną reklamą. Ten model, kiedy to klient, po konsekwentnym kontent marketingu, zaczyna szukać kontaktu z dostawcą nazywa się inbound marketing.

PIĄTA GENERACJA SPRZEDAŻY

Świat jednak rozwija się dalej i stawia przed nami nowe wyzwania, kontent marketing oraz inbound marketing przestały zaspokajać wszystkie potrzeby zarówno klientów jak i sprzedawców i przyszedł czas na kolejny model, na nielinearny model sprzedaży.

V Generacja Sprzedaży ma swoje korzenie w filozofii Dalekiego Wschodu. To właśnie tamten obszar kulturowy od tysięcy lat definiuje rzeczywistość jako „logiczny chaos”, a zjawiska w niej zachodzące mają charakter nie tylko nieuporządkowany, ale także nieliniowy. Inżynieria Sprzedaży 
V Generacji jest pierwszą nielinearną inżynierią stworzoną w dzisiejszych czasach. Jej siła zawarta jest przede wszystkim w fakcie, iż – z jednej strony – wykorzystuje charakterystykę środowiska chaosu „na swoją korzyść”, a z drugiej – uwzględnia bogactwo wiedzy i doświadczenia wielu kultur, gdzie handel rozwija się od tysięcy lat.

Podstawową cechą tej Generacji jest podejście holistyczne do klienta, czyli takie, które traktuje współpracę biznesową jako obszar interakcji przede wszystkim w obszarze emocjonalnym, a nie tylko technicznym. V Generacja to przyszłość sprzedaży.  Więcej możesz się dowiedzieć na moim kursie sprzedażowym.

W sprzedaży chodzi o to, aby nie sprzedawać, ale powodować, aby klient chciał kupić. V Generacja Sprzedaży, inbound marketing oraz kontent marketing pozwalają nam na to, aby realizować w sposób praktyczny to założenie. 

Więcej naszych wpisów:

Autor: Krzysztof Sarnecki

Krzysztof Sarnecki to biznesman, konsultant ponad sześciuset firm w USA w dziedzinach: zarządzania strategicznego i operacyjnego, marketingu i sprzedaży, przywództwa, psychologii biznesu i zarządzania czasem transformacji Organizacji do środowiska o wysokiej konkurencyjności, zarządzania w kryzysie. Krzysztof Sarnecki to zawodowy negocjator.; charyzmatyczny i niestereotypowy trener, motywator, public speaker 15 lat doświadczenia jako prezenter radiowy i telewizyjny. Przez dwadzieścia lat…

Copyright © 2023. QUEST CM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

top