Setup Menus in Admin Panel

roman-synkevych-FI4NKaiTePY-unsplash

FUNDUSZE NA ROZWÓJ FIRMY NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI!

Dofinansowania, to temat szeroki, ponieważ na ich otrzymanie wpływa wiele czynników. Nie będę jednak opisywał wszystkiego. Chciałbym przybliżyć Ci nieco ten temat, a jeśli Cię zainteresuje, chętnie odpowiem na wszystkie pytania 🙂

Od czego zatem zacząć? Zapewne najbardziej interesującą i kluczową jest informacja jakiego rzędu wielkości są to dofinansowania.

Dziś omówię programy dofinansowania oparte na funduszach krajowych (Fundusz Pracy), w których poziom dofinansowania waha się pomiędzy 80% a 100%.

Jak uzyskać dofinansowanie?

Okres, w którym można uzyskać dofinansowanie jest ściśle ograniczony i trochę inny dla każdego regionu kraju. Zależy to od programu, z jakiego chcemy skorzystać – mamy Krajowy fundusz szkoleniowy oraz umowy trójstronne.

Procedura jest stosunkowo prosta, na wstępie trzeba odpowiedzieć na trzy zasadnicze pytania:

  • 1.  Gdzie jest zarejestrowana firma, w której pracuję/prowadzę działalność (powiat)?

Zazwyczaj chodzi tu o powiat w jakim jest zarejestrowana firma i zwrócenie się do powiatowego urzędu pracy z wnioskiem. Wszystkie informacje, wnioski czy termin naboru urzędy mają obowiązek zamieszczać na swoich stronach internetowych w zakładce „formy wsparcia dla pracowników i pracodawców”.

  • 2.  Czy mam umowę o pracę?

Forma zatrudnienia ma duże znaczenie i determinuje możliwość otrzymania dofinansowania. Umowy o dzieło, umowy zlecenia niestety są pozbawione możliwości finansowania z Funduszu Pracy. Jednocześnie również osoby bezrobotne mogą uzyskać dofinansowanie na zwiększenie swoich kompetencji. Umowa trójstronna jest szczególnie atrakcyjna dla obu stron, osoba bezrobotna zwiększa swoje kompetencje i umiejętności, pracodawca zyskuje wykwalifikowanego pracownika i może zaoszczędzone fundusze wykorzystać na inne kluczowe działania w firmie.

  • 3.  Ilu jest pracowników w firmie posiadających umowę o pracę?

Liczba pracowników z umowami o pracę pozwala określić, czy w programie Krajowego Funduszu Szkoleniowego otrzymamy finansowanie w wysokości 80% czy 100%.

– 80% – przysługuje firmom w których zatrudnionych jest więcej niż 10 pracowników z umowami o pracę

– 100% – przysługuje firmom w których zatrudnienie nie przekracza 10 osób z umowami o pracę zgodnie z ustawą i roczny obrót nie przekracza 2 mln euro.

W przypadku umowy trójstronnej urząd pracy finansuje 100%, realizowanych usług rozwojowych (szkoleń, studiów podyplomowych, kursów zawodowych, itp.)

Odpowiedzi na te trzy pytania pozwolą określić, czy możemy ubiegać się o dofinansowanie, a jeśli tak, to gdzie i w jakiej wysokości możemy je otrzymać.

Kiedy już wiemy wszystkie te rzeczy i co najważniejsze, mamy odpowiedź twierdzącą na pytanie dotyczące możliwości otrzymania dofinansowania, rozpoczynamy wypełnianie wniosków, które można pobrać na stronie urzędu.

Musisz jednak pamiętać, że decyduje kolejność zgłoszeń! Kto pierwszy, ten lepszy!

Wydaje mi się, że równie interesująca jest dla Ciebie informacja, o jakich kwotach rozmawiamy.

Maksymalna kwota, o jaką można wnioskować, to w przypadku Krajowego Funduszu Szkoleniowego ok. 5 tys. zł na pracownika, maksymalna kwota na firmę jest uzależniona od wielkości powiatu, w jakim mieści się nasza firma. W przypadku umowy trójstronnej, jest to kwota nawet 10 tys. zł na pracownika.

Dostępność tych funduszy jest ograniczona, jednostkami, które dysponują oboma programami są POWIATOWE URZĘDY PRACY. To one prowadzą nabory i weryfikują zgłoszenia.

Biorąc pod uwagę program Krajowego Funduszu Szkoleniowego nabory wniosków są co roku w podobnym terminie – na przełomie stycznia i lutego.

Co roku program ten jest uruchamiany na nowo. Umowy trójstronne natomiast są ciągłym projektem w urzędach pracy, ze względu na mniejsze zainteresowanie.

business-962355_1920

Naprawdę warto!

Dzięki dofinansowaniom każdy może wziąć udział w szkoleniach i zdobyć wiedzę oraz umiejętności, Które wcześniej wydawały się nieosiągalne ze względu na wysoką cenę. Dzięki programowi dofinansowania, koszt warsztatów może spaść do 20% lub w przypadku mikroprzedsiębiorstw do zera złotych.

Nie czekaj, spróbuj! Wejdź na stronę powiatowego urzędu pracy, odnajdź zakładkę „wsparcie dla pracowników i pracodawców” i zacznij działać!

fractal-2198173_1920

 

Pamiętaj, iż pomagamy pozyskać dofinansowanie dla naszych Klientów oraz, że wszystkie nasze działania mogą zostać dofinansowanie w ramach dostępnych projektów.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak wygląda kwestia dofinansowania dla Twojej firmy, zachęcam do kontaktu. Odpowiem na wszystkie pytania i pomogę uzyskać dotację 😊

W kolejnym artykule opowiem o programach z funduszy europejskich zachęcam do zaglądania na skrzynkę mailową 😊

 

Pozdrawiam! 


Norbert Brodowski

[email protected]

Copyright © 2023. QUEST CM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

top